Wybór kominka nie jest najłatwiejszy. Często musimy brać pod uwagę wiele okoliczności, które w pewien sposób ograniczają nasze wybory. W artykule przyjrzymy się tradycyjnym kominkom opalanym drewnem. Jakie wady i zalety ma takie rozwiązanie?
Wybierając kominki przede wszystkim należy zastanowić się nad ich rodzajem. Na rynku dostępnych jest wiele typów kominków. Kominki drewniane są urokliwe, ale nie sprawdzą się w każdym domu.
Kominek opalany drewnem
Niskie zimowe temperatury od lat zmuszały do ogrzewania domów. Kominek opalany drewnem jest najstarszą metodą. I dzisiaj zimowe wietrzne noce można spędzać przed kominkiem opalanym drewnem. Posiada on największy urok. Alternatywny kominka na drewno, takie jak kominek gazowy czy na biopaliwo nie posiadają go. Tańczące płomienie, strzelające drewno, są tym czego szukają amatorzy kominków.
Instalacja tego ponadczasowego symbolu ciepła i serdeczności (w tym mniej wybrednych wersji, które nie wymagają komina) jest łatwiejsza niż kiedykolwiek.
Wady i zalety kominka na drewno
Zalety kominków na drewno
Kominki opalane drewnem są przyjemne dla oczu, tworząc ciepłe, magiczne uczucie, które wraca do prostszych, staroświeckich czasów.
Trudno konkurować z autentycznością czerwonych płomieni strzelających z kłód.
Kominek w domu może wyglądać naprawdę luksusowo, ale wprowadzać również ciepłą i rodzinną atmosferę.
Wady kominków opalanych drewnem
Konieczny jest komin. Jeśli kominy nie są regularnie konserwowane, nagromadzenie sadzy i innych substancji może być łatwopalne. Ponadto zatkany przewód kominowy może prowadzić do niezupełnego procesu spalania i powstawania śmiertelnie szkodliwego tlenku węgla.
Kominki opalane drewnem nie skutecznie ogrzewają domy. Większość wytwarzanego ciepła ucieka kominem.
Do każdego pięknego, ryczącego ognia dochodzi wymagane – i nieznośne – poparzenie. Do tego wszystkiego sprzątanie.
Dla wszystkich zainteresowanych kominkami, więcej informacji znajdziecie na stronie https://kominki-ratajczak.pl/ .